Hořáky

Hořáky na pelety

V současné době je kvůli zvyšujícím se omezením na emise znečištění nutné používat ekologické vytápění. Pokud má někdo starý kotel, který by chtěl vyměnit, což je ale příliš drahé, může použít hořáky na pelety.

Rychlá modernizace kotle

Pokud chcete rychle modernizovat kotel, nejjednodušším řešením je připojit ke kotli hořák na pelety. Díky připojení tohoto hořáku se provoz starého kotle stane úsporný a hlavně komfortní. Pelety jsou velmi ekologické palivo, které se spaluje velmi čistě. Nemusíte si tak dělat starosti s emisními normami.

Nabízené hořáky na pelety jsou nejmodernějším řešením na trhu. Hořák pracuje automaticky, odebírá palivo ze zásobníku, do kterého je stačí občas dosypat a můžete na něj v podstatě zapomenout. Řídicí jednotka automaticky ovládá činnost hořáku, volí vhodnou dávku paliva pro spalování, čímž udržuje požadovanou teplotu.

Unikátní konstrukční řešení použita u našich hořáků umožňují dosáhnout mnohem vyšší účinnost a dodat tak více tepelné energie do systému při současném snížení tepelných ztrát.

Další důležitou výhodou je použití mechanického čištění hořáku. Při spalování pelet vzniká popel. Díky použití automatické škrabky jsou nabízené hořáky na pelety schopné tyto nečistoty samy odstraňovat, což výrazně usnadňuje jejich údržbu.